Dlaczego Oblicza Epok to najlepsza seria podręczników do historii

“Oblicza Epok” to znana seria podręczników do historii, która pochodzi od wydawnictwa WSiP. Jej autorkami są Dariusz Chemperek, Adam Kalbarczyk oraz Dariusz Trześniowski. Bardzo popularną częścią są “Oblicza Epok 3.1“, które pomogą przygotować się do matury. Dlaczego książki wydawnictwa WSIP są tak często wybierane przez uczniów? 

Czego mogą nauczyć podręczniki wydawnictwa WSiP? 

Podręczniki z serii “Oblicza Epok” pomogą na przestrzeni trzech lat zrozumieć wszystkie najważniejsze okresy w historii ludzkości. Wiedza przekazywana jest tu w sposób przystępny i zrozumiały. Dariusz Chemperek, Adam Kalbarczyk oraz Dariusz Trześniowski mają spore doświadczenie dydaktyczne, które pozwoliło wykształcić język, który najłatwiej trafia do uczniów. Nie brakuje tu ciekawostek i tekstów źródłowych, które urozmaicą trochę czytanie o datach oraz najważniejszych wojnach. 

“Oblicza Epok” przedstawiają najpierw podstawową wiedzę z zakresu starożytności. W kolejnych latach chronologicznie przechodzi się do czasów średniowiecza oraz nowożytności. Autorzy zadbali, żeby rzetelnie przekazywać wiedzę zarówno z perspektywy Polski, jak i najważniejszych mocarstw swoich czasów. Historia to przedmiot fascynujący, a “Oblicza Epok” jedynie wzmocnią zainteresowanie tym przedmiotem w przyszłości. 

Czy “Oblicza Epok 3.1” dobrze przygotują do matury z historii? 

Oblicza epok 3.1 (podręcznik do nauki)” mogą być świetnym podręcznikiem do opanowania materiału maturalnego. Przeznaczony do trzeciej klasy skupia się na najważniejszych tematach z zakresu wojen światowych albo odzyskania niepodległości. Zagadnienia z okresu nowożytności bardzo często pojawiają się na maturach. Autorzy podręcznika zadbali przy okazji o przypomnienie sobie wiedzy z poprzednich lat. Dla pewności warto zainwestować w inne książki z serii “Oblicza Epok”. Gwarantują one całościowe zrozumienie zagadnień maturalnych. W książkach nie brakuje również zadań zbliżonych do tych na egzaminie. Trzeba pamiętać, że matura to nie tylko pytania zamknięte, ale również otwarte.